EATON A27CNE40A024 Definite Purpose Starter, 40 A, Coil: 110-120 V, 50/60 Hz, 16-24 Fla, 16-24 Fla | BJ7DGM
EATON A27CNE40A024 Definite Purpose Starter, 110-120 V, 50/60 Hz, 3-Phase, Non-Reversing, 40 A
Item: BJ7DGMModel: A27CNE40A024
In Stock
Get it by Friday, May 22
Item Starter
Amps Rating 40A
Coil Voltage 110-120V AC
Control Characteristics Common Control
Enclosure Type Open With Metal Mounting Plate
Frequency 50/60 Hz
Height 6"
Inductive Full Load 40A
Length 3.9"