EATON A27CNC15T016 Definite Purpose Starter, 15 A, Coil: 24 V, 50/60 Hz, 10-16 Fla, 10-16 Fla | BJ7DDW
EATON A27CNC15T016 Definite Purpose Starter, 15A, 50/60 Hz, 3-Phase, 24 V, Non-Reversing
Item: BJ7DDWModel: A27CNC15T016
In Stock
Get it by Tuesday, May 26
Add To Cart
Request a Quote
Payment
Delivery
Product Specifications:
Item Starter
Amps Rating 15A
Control Characteristics Common Control
Enclosure Type Open With Metal Mounting Plate
Inductive Full Load 15A
Length 3.7"