EATON 8BHLE-20E Bussmann 8Bhle Fuse, Indoor, Single Barrel, 20A, 50 Kaic, E-Rated Power | BJ7AGX
EATON 8BHLE-20E Semiconductor Fuse, 20A, 50 kA Interrupt
Item: BJ7AGXModel: 8BHLE-20E
In Stock
50 kAIC
Get it by Monday, May 25
Item Fuse
Amps 20A
Height 3"
Interrupt Rating 50 Kaic
Length 15.9"
Notes Consult Factory For Mountings.
Special Features Indoor, Single Barrel
Width 3"