EATON 5BHLE-15E Bussmann 5Bhle Fuse, Single Barrel, 15A, 63 Kaic, E-Rated Power | BJ6TVU
EATON 5BHLE-15E Semiconductor Fuse, 15A, 63 kA Interrupt
Item: BJ6TVUModel: 5BHLE-15E
In Stock
63 kAIC
Item Fuse
Amps 15A
Height 3"
Interrupt Rating 63 Kaic
Length 15.9"
Notes Consult Factory For Mountings.
Special Features Single Barrel
Width 3"