EATON 8BHLE-15E Bussmann 8Bhle Fuse, Indoor, Single Barrel, 15A, 50 Kaic, E-Rated Power | BJ7AGJ
EATON 8BHLE-15E Bussmann 8Bhle Fuse, Indoor, Single Barrel, 15A, 50 Kaic, E-Rated Power
Item: BJ7AGJModel: 8BHLE-15E
In Stock
50 kAIC
Get it by Friday, May 22
Add To Cart
Request a Quote
Payment
Delivery
Product Specifications:
Item Fuse
Amps 15A
Height 3"
Interrupt Rating 50 Kaic
Length 15.9"
Notes Consult Factory For Mountings.
Special Features Indoor, Single Barrel
Width 3"