EATON 8AHLE-80E Bussmann 8Ahle Fuse, Single Barrel, 7.2 Kv, 80A, 50 Kaic, E-Rated Power, Hle | BJ7AER
EATON 8AHLE-80E Semiconductor Fuse, 80A, 7.2 kV, 50 kA Interrupt, Class E
Item: BJ7AERModel: 8AHLE-80E
In Stock
7.2kV
Get it by Monday, May 25
Add To Cart
Request a Quote
Payment
Delivery
Product Specifications:
Item Fuse
Amps 80A
Fuse Class Class E
Height 3"
Interrupt Rating 50 Kaic
Length 15.9"
Mounting Type Ampgard
Notes Consult Factory For Mountings.
Special Features Single Barrel
Voltage 7.2 kV
Width 3"