EATON 5AHLE-50E Bussmann 5Ahle Fuse, Single Barrel, 4.8 Kv, 50A, 63 Kaic, E-Rated Power, Hle | BJ6TRT
EATON 5AHLE-50E Semiconductor Fuse, 50A, 4.8 kV, 63 kA Interrupt
Item: BJ6TRTModel: 5AHLE-50E
In Stock
Get it by Monday, May 25
Add To Cart
Request a Quote
Payment
Delivery
Product Specifications:
Item Fuse
Amps 50A
Height 0.001"
Interrupt Rating 63 Kaic
Length 0.001"
Mounting Type Ampgard
Notes Consult Factory For Mountings.
Special Features Single Barrel
Voltage 4.8 kV
Width 0.001"