EATON 5BHCL-600E Bussmann 5Bhcl Fuse, 4.8 Kv, 600A, 63 Kaic, E-Rated Power, Hcl, Class E, Bolt-In | BJ6TVH
EATON 5BHCL-600E Semiconductor Fuse, 600A, 4.8 kV, 63 kA Interrupt, Class E
Item: BJ6TVHModel: 5BHCL-600E
Item Fuse
Amps 600A
Fuse Class Class E
Height 0.001"
Interrupt Rating 63 Kaic
Length 0.001"
Mounting Type Bolt In
Notes Consult Factory For Mountings.
Voltage 4.8 kV
Width 0.001"