EATON 5BHCL-450E Bussmann 5Bhcl Fuse, 4.8 Kv, 450A, 63 Kaic, E-Rated Power, Hcl, Class E, Bolt-In | BJ6TVE
EATON 5BHCL-450E Current Limiting Fuse, 450A, 5.5 kV, 63 kA Interrupt, Class E
Item: BJ6TVEModel: 5BHCL-450E
In Stock
Get it by Monday, May 25
Add To Cart
Request a Quote
Payment
Delivery
Product Specifications:
Item Fuse
Fuse Class Class E
Height 0.001"
Interrupt Rating 63 Kaic
Length 0.001"
Mounting Type Bolt In
Notes Consult Factory For Mountings.
Voltage 4.8 kV
Width 0.001"