EATON 24INT70B Oem Interior Assembly, Style 1-Inch Loadcenter Renewal Part, Interior Assembly, 70A | BJ6HLY
EATON 24INT70B Load Center Interior Assembly, 4P, 120/240 VAC, 70A, 1 Phase
Item: BJ6HLYModel: 24INT70B
In Stock
Get it by Monday, May 25
This product can only be shipped in multiples of 20
Add To Cart
Request a Quote
Payment
Delivery
Product Specifications:
Item Internal Assembly
Amperage Rating 70A
Bus Material Aluminum
Cover Cover Not Included
Height 1 1/5"
Length 4 9/25"
Number Of Circuits 4
Number Of Spaces 2
Number Of Wires 3
Phase 1
Type Interior Assembly
Voltage Rating 120/240V
Width 3 1/2"
Wire Size #14 AWG to 1/0 AWG, #12 AWG to 2/0 AWG