EATON 1224INT3125BC Load Center Interior Assembly, 24P, 120/240 VAC, 208Y/120 VAC, 240 VAC, 125A, 3 Phase
Item: BJ6AVYModel: 1224INT3125BC
In Stock
Get it by Monday, May 25
This product can only be shipped in multiples of 10
Add To Cart
Product Specifications:
Item Internal Assembly
Amperage Rating 125A
Bus Material Copper
Height 3 1/4"
Length 21 3/4"
Number Of Circuits 24
Number Of Spaces 12
Number Of Wires 3, 4
Phase 3
Type Interior Assembly
Voltage Rating 120/208/240V
Width 8 3/4"
Wire Size #8 AWG to 2/0 AWG