EATON 1224INT3200BC Load Center Interior Assembly, 24P, 120/240 VAC, 208Y/120 VAC, 240 VAC, 200A, 3 Phase
Item: BJ6AWKModel: 1224INT3200BC
In Stock
Get it by Friday, May 22
Add To Cart
Product Specifications:
Item Internal Assembly
Amperage Rating 200A
Bus Material Copper
Height 3 1/4"
Length 14 3/4"
Number Of Circuits 24
Number Of Spaces 12
Number Of Wires 3, 4
Phase 3
Type Interior Assembly
Voltage Rating 120/208/240V
Width 8 3/4"
Wire Size #2 AWG to 300 kcmil