DUCTMATE GR60SPBGP9GA26 Snap Lock Pipe 9 Inch 26 Gauge - Pack Of 5 | AF2AEU 6PGD0
DUCTMATE GR60SPBGP9GA26 Snap Lock Pipe 9 Inch 26 Gauge
Item: AF2AEUModel: GR60SPBGP9GA26Cross Ref: 6PGD0
In Stock
Material Thickness
Get it by Friday, May 22
5.00% off
Connection Type Press Fit
Diameter 9"
Duct Size 9"
End Type Crimped, Plain
Finish Galvanized
For Duct Diameter 9"
Gauge 26 ga.
Inlet Dia. 9"
Material Steel
Material Thickness 26 ga.
Maximum Pressure Rating 3 in. wc
Maximum Temperature Rating 212°F
Minimum Temperature Rating -40°F
Outlet Dia. 9"
Overall Length 60"
Pressure Rating 3 in. wg