DUCTMATE GR60SPBGP14GA24 14 Inch Diameter 24 Gauge Self Seal Snap Lock - Pack Of 5 | AE8NQZ 6EKG0
DUCTMATE GR60SPBGP14GA24 14 Inch Diameter 24 Gauge Self Seal Snap Lock
Item: AE8NQZModel: GR60SPBGP14GA24Cross Ref: 6EKG0
In Stock
Material Thickness
Get it by Monday, May 25
5.00% off
Connection Type Press Fit
Diameter 14"
Duct Size 14"
End Type Crimped, Plain
Finish Galvanized
For Duct Diameter 14"
Inlet Dia. 14"
Length 5 ft.
Material Steel
Material Thickness 24 ga.
Maximum Pressure Rating 2 in. wc
Maximum Temperature Rating 212°F
Minimum Temperature Rating -40°F
Outlet Dia. 14"
Overall Length 60"
Pressure Rating 3 in. wg