DUCTMATE GR60SPBGP12GA26 12 Inch Diameter 26 Gauge Self Seal Snap Lock - Pack Of 5 | AE8NQT 6EKF3
DUCTMATE GR60SPBGP12GA26 12 Inch Diameter 26 Gauge Self Seal Snap Lock
Item: AE8NQTModel: GR60SPBGP12GA26Cross Ref: 6EKF3
In Stock
Material Thickness
Get it by Monday, May 25
5.00% off
Connection Type Press Fit
Diameter 12"
Duct Size 12"
End Type Crimped, Plain
Finish Galvanized
For Duct Diameter 12"
Gauge 26 ga.
Inlet Dia. 12"
Length 5 ft.
Material Steel
Material Thickness 26 ga.
Maximum Pressure Rating 2 in. wc
Maximum Temperature Rating 212°F
Minimum Temperature Rating -40°F
Outlet Dia. 12"
Overall Length 60"
Pressure Rating 3 in. wg