FREE delivery on orders over €150
Product Specifications:
| Item | Clamp Cross |
| Connection Size | 1" x 1" x 1" x 1" |
| Connection Type | Clamp x Clamp x Clamp x Clamp |
| End Configuration Size | 1" x 1" x 1" x 1" |
| End Configuration Type | Sanitary Clamp End x Sanitary Clamp End x Sanitary Clamp End x Sanitary Clamp End |
| Fitting Type | Cross |
| Grade | Grade 316L |
| Length | 4 3/4" |
| Material | Stainless Steel |
| Mfr. Series | B9MP Series |
| Shape | Cross |
| Width | 4 3/4" |
Shipping Info:
| Ship weight (kg) | 0.4 |
| Ship height (cm) | 12.07 |
| Ship length (cm) | 12.07 |
| Ship width (cm) | 2.54 |
| Country of Origin | US |
Product Variants
| Model | Connection Type | Material | Price | |
|---|---|---|---|---|
| B9MP-G150 | Clamp x Clamp x Clamp x Clamp | Stainless Steel | €86.50 | |
| B9MP-G200 | Clamp x Clamp x Clamp x Clamp | Stainless Steel | €120.53 | |
| B9MP-G300 | Clamp x Clamp x Clamp x Clamp | Stainless Steel | €204.42 | |
| B9MP-R150 | Clamp x Clamp x Clamp x Clamp | Stainless Steel | €99.32 | |
| B9MP-R200 | Clamp x Clamp x Clamp x Clamp | Stainless Steel | €135.21 | |
| B9MP-G400 | Clamp x Clamp x Clamp x Clamp | Stainless Steel | €318.46 | |
| B9MP-G100 | Clamp x Clamp x Clamp x Clamp | Stainless Steel | €83.46 |
Explore Products
- OHAUS 30400090 Erlenmeyer Flask Clamp, Aluminum
- EATON E26X9JUL392Q-V2 Assembled Stacklight, 24 V, Incandescent Lamp, 3 Lights, Amber/Green/Red, 7000 to 12000 hr
- RHEEM AS39188-2 Burner Tray, Manifold, Liquid Propane
- HUBBELL WIRING DEVICE-KELLEMS MCMA2324 Angle Plug, Female, Dual Key, With 4 M Cable, 3 Pole
- BLACKBURN (T&B) 54875 Tap Connector, For Cable Range #6 Sol. - #2 Str
- VOLKEL 32788 Machine Tap, DIN 371/C-R35HSSE, M 8 x 1.25 Tol. 6H + 0,1mm Size
Explore More
- KEYSHAFT
- Winch Cables
- Hazardous Waste Bags
- Bearing Packers
- Wire Mesh Slings
- Pipe Couplings
- ML KISHIGO Flame Resistant Vests, Zipper
- MILLER BY HONEYWELL GlideLoc Vertical Height Access Ladder System Kits, Aluminum
- TEMPCO Sanitizing Sink/Tank Immersion Heaters
- LAMP ESR3 Series Full Extension Drawer Slides
- HEAT WAGON Portable Gas Heater
- BATTERY DOCTOR Anti-Corrosion Greases
- ANVIL Adjustable Clevis Hangers
- SPEARS VALVES PVC Class 125 IPS Fabricated Fitting Saddles, Socket
Contact us
Contact your account manager right away to get personal advice.
We're available Monday through Friday, from 07:30 until 17:00.
DIXON B9MP-R100 Clamp Cross, 1 Inch Size
€94.43 /unit
