COXREELS SR17-L430 Spring Return Hose Reel, Low Pressure, 3/8 Inch Inner Dia., 50 feet Length
Item: CF3KQBModel: SR17-L430
In Stock
Get it by Tuesday, May 26
Add To Cart
Request a Quote
Payment
Delivery
Product Specifications:
Item Spring Return Hose Reel
Drive Type Spring Return
Enclosed Reel No
Hose Included Yes
Hose Length 50 ft.
Housing Material Steel
Max. Pressure 300 psi
Media Air, Water
Mounting Size 18" x 2.5"
Overall Height 18 1/4"
Overall Length 17"