COTTERMAN WMX10R37A6P3 Rolling Safety Ladder Unassembled Platform 100inh
Item: AG6RKAModel: WMX10R37A6P3Cross Ref: 46C343
In Stock
Get it by Friday, May 22
5.00% off
Assembled/unassembled Unassembled
Assembly Partially Assembled
Base Depth 86"
Base Length 78"
Base Width 37"
Caster Diameter 4"
Material Steel
Max Reach Height 14.9 ft.
Number Of Steps 10
Overall Depth 78"
Overall Height 11.8 ft.
Overall Width 37"
Platform Depth 24"
Platform Height 8.3 ft.
Product Datasheet cotterman-wmx10r37a9p3.pdf
Series WORKMASTER Series
Step Width 24"