COTTERMAN SAS4A3E10B8C1P6 Folding Rolling Safety Ladder Platform 40in H
Item: AG6RKKModel: SAS4A3E10B8C1P6Cross Ref: 46C354
In Stock
Get it by Friday, May 22
5.00% off
Assembled/unassembled Assembled
Base Depth 35"
Base Length 34"
Base Width 21"
Caster Diameter 4"
Material Steel
Max Reach Height 9.9 ft.
Number Of Steps 4
Overall Depth 34"
Overall Height 5.8 ft.
Overall Width 20"
Platform Depth 10"
Platform Height 3.3 ft.
Platform Width 16"
Platform Wxd 16" x 10"
Series STOCKNSTORE Series
Step Depth 7"
Step Width 16"