Item: CH6HYGModel: 1802N2626A3E10B1C50P6Cross Ref: 619L43
In Stock
Get it by Tuesday, May 26
5.00% off
Request a Quote
Payment
Delivery
Product Specifications:
Item Step
Ansi Type Type IA
Base Depth 23"
Bottom Width 27"
Closed Depth 23"
Closed Height 20"
Color Gray
Finish Aluminum Acid Brightened
Includes Grip Strut Treads
Ladder Tread Serrated
Load Capacity 500 lbs.
Material Aluminum
Net Weight 14 lbs.
Number Of Steps 2
Overall Height 20"
Step Depth 10"
Step Stool Product Group Stationary Step
Step Tread Serrated
Top Step Depth 10"
Top Step Height 20"