Item: CR2PADModel: 1004N2630A3E30B3C1P6Cross Ref: 21UP79
In Stock
Get it by Friday, May 22
5.00% off
Assembled/unassembled Assembled
Base Depth 51"
Base Length 31"
Base Width 30"
Caster Diameter 2"
Casters Included (4) Swivel
Climbing Angle 59°
Color Gray
Ladder Tread Serrated
Number Of Steps 4
Overall Depth 31"
Overall Height 3.3 ft.
Overall Width 30"
Platform Depth 30"
Platform Height 3.3 ft.
Platform Width 24"
Rear Exit No
Series Series 1000
Step Depth 7"
Step Tread Serrated
Step Width 24"