COTTERMAN 1003N1820A3E10B3C1P1 Rolling Ladder Welded Platform 30 Inch Height | AE2HXH 4XM26
COTTERMAN 1003N1820A3E10B3C1P1 Rolling Ladder Welded Platform 30 Inch Height
Item: AE2HXHModel: 1003N1820A3E10B3C1P1Cross Ref: 4XM26
In Stock
Get it by Monday, May 25
5.00% off
Product Specifications:
Item Rolling Ladder
Actuation Type Weight
Assembled/unassembled Assembled
Assembly Unassembled
Base Depth 26"
Base Spread 26"
Base Width 20"
Caster Diameter 2"
Casters Included (4) Swivel
Climbing Angle 59°
Color Gray
Ladder Tread Serrated
Number Of Steps 3
Overall Depth 26"
Overall Height 2.5 ft.
Platform Depth 10"
Platform Height 30"
Platform Width 16"
Stacking Not Stackable
Standards Osha Compliant
Step Depth 7"
Step Stool Product Group Rolling Step
Step Tread Serrated
Step Width 16"
Top Step Depth 10"
Top Step Height 30"