CHECKERS CH4121-12-CH3 Wheel Chock, 8 Inch x 5 Inch x 12 Inch Chock Size, Rubber, 2 Chock, Black
Item: CQ8QKDModel: CH4121-12-CH3Cross Ref: 471F58
In Stock
Get it by Friday, May 22
5.00% off
Add To Cart
Request a Quote
Payment
Delivery
Product Specifications:
Item Wheel Chock
Base Tread Type Grooved
Chain Length 3 ft.
Chain/rope Length 3 ft.
Chock Size 8" x 5" x 12"
Color Black
High-visibility No
Includes Chain
Includes Chain/rope Chain Included
Includes Handle Handle Not Included
Includes Sign Sign Not Included
Material Rubber
Max. Tire Dia. 55"
Max. Vehicle Weight 10000 lbs.
Number Of Chocks 2
Overall Height 5"
Overall Length 12"
Overall Width 8"