Item: CQ8QKGModel: CH4121-20-CH3Cross Ref: 471F64
In Stock
Get it by Friday, May 22
5.00% off
Product Specifications:
Item Wheel Chock
Base Tread Type Grooved
Chain Length 3 ft.
Chain/rope Length 3 ft.
Chock Size 8" x 5" x 20"
Color Black
High-visibility No
Includes Chain/rope Chain Included
Includes Handle Handle Not Included
Includes Sign Sign Not Included
Material Rubber
Max. Tire Dia. 55"
Max. Vehicle Weight 10000 lbs.
Number Of Chocks 2
Overall Height 5"
Overall Length 20"
Overall Width 8"