BISHOP-WISECARVER UTTS3G2640 Linear Guide 2640mm L 58 Mm W 30.0 Mm H | AC2VMH 2NCY4
BISHOP-WISECARVER UTTS3G2640 Linear Guide 2640mm L 58 Mm W 30.0 Mm H
Item: AC2VMHModel: UTTS3G2640Cross Ref: 2NCY4
In Stock
Get it by Friday, May 22
5.00% off
Add To Cart
Request a Quote
Payment
Delivery
Minimum Operating Temperature 32.99°F
Mounting Hole Center To Center 3.15"
Mounting Hole From Shaft End 40 mm
Mounting Hole Size 8.8 mm
Nominal Rail Size 3
Number Of Rail Holes 33
Overall Height 1.18"
Overall Length 103.93"
Overall Width 2.284"
Size 3
Temp. Range -55°C to +100°C