BISHOP-WISECARVER UTTRS2G2640 Linear Guide 2640mm L 40 Mm W 19.7 Mm H | AC2VMR 2NCZ3
BISHOP-WISECARVER UTTRS2G2640 Linear Guide 2640mm L 40 Mm W 19.7 Mm H
Item: AC2VMRModel: UTTRS2G2640Cross Ref: 2NCZ3
In Stock
Get it by Friday, May 22
5.00% off
Add To Cart
Request a Quote
Payment
Delivery
Product Specifications:
Item Linear Guide
Channel Depth 3/5"
Minimum Operating Temperature 32.99°F
Mounting Hole Center To Center 3.15"
Mounting Hole From Shaft End 40 mm
Mounting Hole Size 8.8 mm
Nominal Rail Size 2
Number Of Rail Holes 33
Overall Height 0.777"
Overall Length 103.93"
Overall Width 1.575"
Requires Lubrication Lubricant Required
Size 2
System Of Measurement Inch
Temp. Range -55°C to +100°C
Thickness 0.177"