BISHOP-WISECARVER UTTRS3G0720 Linear Guide 720mm L 58 Mm W 30.0 Mm H | AC2VMU 2NCZ5
BISHOP-WISECARVER UTTRS3G0720 Linear Guide 720mm L 58 Mm W 30.0 Mm H
Item: AC2VMUModel: UTTRS3G0720Cross Ref: 2NCZ5
7 In Stock
Ships within 2 days via
5.00% off
Product Specifications:
Item Linear Guide
Channel Depth 0.865"
Minimum Operating Temperature 32.99°F
Mounting Hole Center To Center 3.15"
Mounting Hole From Shaft End 40 mm
Mounting Hole Size 8.8 mm
Nominal Rail Size 3
Number Of Rail Holes 9
Overall Height 1.18"
Overall Length 28.346"
Overall Width 2.284"
Requires Lubrication Lubricant Required
Size 3
System Of Measurement Inch
Temp. Range -55°C to +100°C
Thickness 0.315"