BANJO FITTINGS LST075-50V T Strainer, 3/4 Inch Size
Get it by Monday, May 25
Product Specifications:
| Item | T-Line Strainer |
Shipping Info:
| Ship weight (kg) | 0.37 |
| Ship height (cm) | 22.07 |
| Ship length (cm) | 9.21 |
| Ship width (cm) | 8.41 |
Product Variants
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
LST075-30 | 30 | 3/4" | 8 31/32" | 300 psi | 595 µm | 3/4" | 3/4" | 3/4" | €63.59 | |
LST075-50 | 50 | 3/4" | 9 1/16" | 300 psi | 297 | 3/4" | 3/4" | 3/4" | €63.52 | |
LST075-80 | 80 | 3/4" | 8 31/32" | 300 psi | 177 | 3/4" | 3/4" | 3/4" | €63.75 | |
LST100-30 | 30 | 1" | 8 31/32" | 300 psi | 595 | 1" | 1" | 1" | €63.19 | |
LST100-50 | 50 | 1" | 8 31/32" | 300 psi | 297 | 1" | 1" | 1" | €63.12 | |
LST100-80 | 80 | 1" | 8 31/32" | 300 psi | 177 | 1" | 1" | 1" | €63.79 | |
LST075-80V | 80 | - | - | 300 psi | 177 µm | - | - | - | €44.83 |
Explore Products
- STEINER INDUSTRIES 385-C Welding Blanket, Fiberglass
- EATON A29CGC30TA3E032 Non-Reversing Starter, Common Ctrl, 30 A, 24 V, 1No Pressure Plate, Std. C396 Olr, 24-32 A
- PIP 1396-1 Hand Protection Insulated Coated Gloves, XXS, Pair
- WESTWARD 6NRY0 Jobber Drill Blank, #36 Size-Dia, 2 1/2 Inch Overall Length, Bright Finish
- OSBORN 6611225000
- SALSBURY INDUSTRIES 3410S-03WHT Pedestal Mailbox Mb1 4 Doors White
- BROWNING HCH1 Steel Hub
Explore More
- KEYSHAFT
- Press Fit Fittings
- Oil Air and Fuel Filters
- Grease Pumps
- Wire Marking Labels
- Flexible Metal Hoses
- REVCOR Propeller, 26 inch
- AUTOQUIP Coil Transfer Cars
- ADB HOIST RINGS MFG. Shackle Hoist Rings
- DESTACO 323-M Series Pull Action Latch Clamps
- BRADY Pipe Marker, Argon
- EKLIND Ball End Torx Key
- KELCH Collet Chuck, Projection 75 mm