FREE delivery on orders over €150
Product Specifications:
| Air Filter Design | Rectangular |
| Element Only | No |
| Height | 10 13/32" |
| Includes | A. Gasket. [1] Attached To Each Element |
| Length | 18.906" |
| Width | 4 7/8" |
Shipping Info:
| Ship weight (kg) | 0.18 |
| Ship height (cm) | 3.56 |
| Ship length (cm) | 50.04 |
| Ship width (cm) | 13.21 |
| Country of Origin | TW |
Explore More
- KEYSHAFT
- Backpack Vacuum Cleaners
- Audio-Video Cables
- Cordless Tool Batteries
- Jig Saw Blades
- Liquidtight Conduit Grips
- CONDOR PU Coated Cut Resistant Gloves, Cut Level A4
- DBI-SALA Delta Vest-Style Climbing Harnesses
- VIEGA PROPRESS XL-C Reducer, Copper, Press X FTG Connection
- BERNER Heated Air Curtain
- GENERAL ELECTRIC Bus Plug Breakers
- KOCH Pleated Air Filters
- SANDUSKY LEE Shelfs
- WATTS RD-700 Series Dual Outlet Roof Drain With Overflow
Contact us
Contact your account manager right away to get personal advice.
We're available Monday through Friday, from 07:30 until 17:00.
BALDWIN FILTERS PA30081 Air Filter Element, 18-29/32 L
€109.27 /unit
