FREE delivery on orders over €150
Product Specifications:
| Air Filter Design | Rectangular |
| Description/special Features | Cabin Air Filter Element |
| Element Only | Yes |
| Height | 1 3/8" |
| Length | 14 9/32" |
| Width | 7" |
Shipping Info:
| Ship weight (kg) | 0.9 |
| Ship height (cm) | 3.49 |
| Ship length (cm) | 36.27 |
| Ship width (cm) | 17.78 |
| Country of Origin | DE |
Explore More
- KEYSHAFT
- Bin And Box Accessories
- Window Washing Equipment
- Water Contact Indicator Tape
- Air Curtain Cabinets
- Oil Seals
- SHARPE VALVES Carbon Steel Inline Ball Valve, Socket x Socket
- EMBRACO Refrigeration Compressors
- OIL SAFE Color Coded Drum Label Kits
- IRONCAT TIG Welding Gloves, Cowhide Leather
- MOON AMERICAN Female Dry Hydrants
- NUTECH Combination Strainer/Ball Valves
- VULCAN HART Micro Switch
- PALMGREN Arboga Drill Presses
- SPEARS VALVES Bolted Coupling Bolt Kits, 16" Zinc Bolts
- ANSELL 97-013 Activarmr Durable High Visibility Work Gloves
Contact us
Contact your account manager right away to get personal advice.
We're available Monday through Friday, from 07:30 until 17:00.
BALDWIN FILTERS PA10178 Air Filter, 1-3/8 Inch H, 7 Inch W, 14-9/32 Inch L
€54.15 /unit
