FREE delivery on orders over €150
Product Specifications:
| Air Filter Design | Oval |
| Description/special Features | Oval Air Element |
| Element Only | No |
| Height | 9 9/16" |
| Length | 9 7/8" |
| Outside Dia. | 6 29/32" |
| Width | 6 29/32" |
Shipping Info:
| Ship weight (kg) | 0.89 |
| Ship height (cm) | 26.67 |
| Ship length (cm) | 27.94 |
| Ship width (cm) | 21.08 |
| Country of Origin | US |
Explore More
- KEYSHAFT
- Traffic Barricades
- Solenoid Valve Manifolds
- Evaporative Cooler Motors
- Voice Data Jack Accessories
- Drill Bits
- AKRO-MILS 33228 Akro Grid Dividable Plastic Storage Boxes
- DICKSON 4 Inch Charts
- GLOBE SCIENTIFIC Diamond Essentials PMP Griffin Style Low Form Beakers with Handle
- ANVIL CT138R Series Rod Threaded Ceiling Flanges
- EATON Comet Series Perfect Prox Forward Viewing Photoelectric Sensors
- MI-T-M Adapters
- TEMPCO Radiant Process Heaters
- AMETEK LAMB Brushed Motors, 5.7 Frame Size, 24V, Peripheral-Q, 3 Stage
- MERIT BRASS SW3616D Pipe Caps
Contact us
Contact your account manager right away to get personal advice.
We're available Monday through Friday, from 07:30 until 17:00.
BALDWIN FILTERS PA10068 Air Filter Element, 9-9/16 Inch H, 9-7/8 Inch L
€97.55 /unit
