Item: CG6BNYModel: S35-024-0060-EW
In Stock
Get it by Tuesday, May 26
Item Scissor Lift Table
Base Length 36"
Base Width 48"
Load Capacity 6000 lbs.
Lowered Height 6 1/2"
Lowered Height 6.5"
Max. Platform Length 60"
Max. Platform Width 72"
Min. Platform Length 36"
Min. Platform Width 48"
Motor Hp 1 1/2 hp
Number Of Cylinders 2
Raised Height 30 1/2"
Raised Height 30.5"
Time 16 sec.
Travel Length 24"