Item: CG6BNZModel: S35-024-0080-EW
In Stock
Get it by Tuesday, May 26
Item Scissor Lift Table
Base Length 36"
Base Width 48"
Load Capacity 8000 lbs.
Lowered Height 7"
Max. Platform Length 60"
Max. Platform Width 72"
Min. Platform Length 36"
Min. Platform Width 48"
Number Of Cylinders 2
Raised Height 31"
Time 22 sec.
Travel Length 24"