AUTOQUIP FMC-144-0040 Freight Lift, 96 Inch Platform Width, 150.25 Inch Height, 4000 lbs Capacity
Item: CG6CYCModel: FMC-144-0040
Item Freight Lift
Load Capacity 4000 lbs.
Lowered Height 6 1/4"
Lowered Height 6.25"
Max. Platform Length 96"
Max. Platform Width 96"
Min. Platform Width 48"
Raised Height 150 1/4"
Raised Height 150.25"
Time 24 sec.
Travel Length 144"