AUTOQUIP DRP-72180-150 Vertical Ram Lift, 96 Inch Platform Width, 60 Inch Height,15000 lbs Capacity
Item: CG6DBDModel: DRP-72180-150
In Stock
Get it by Monday, May 25
Request a Quote
Payment
Delivery
Product Specifications:
Item Platform Lift
Axle Load 12000 lbs.
Hp 7 1/2 hp
Load Capacity 15000 lbs.
Max. Platform Length 204"
Max. Platform Width 96"
Min. Platform Length 180"
Number Of Cylinders 2
Raised Height 60"
Time 50 sec.
Travel Length 60"