AUTOQUIP APE-7296-060 Vertical Ram Lift, 96 Inch Platform Width, 68 Inch Height,6000 lbs Capacity
Item: CG6DAZModel: APE-7296-060
In Stock
Get it by Monday, May 25
Request a Quote
Payment
Delivery
Product Specifications:
Item Platform Lift
Axle Load 3500 lbs.
Load Capacity 6000 lbs.
Max. Platform Length 120"
Min. Platform Length 96"
Min. Platform Width 72"
Number Of Cylinders 1
Raised Height 68"
Time 42.9 sec.
Travel Length 60"