Item: CG6CNUModel: CTC-060-0080
In Stock
Get it by Monday, May 25
Request a Quote
Payment
Delivery
Product Specifications:
Item Coil Transfer Car
Base Length 99"
Base Width 41 1/2"
Load Capacity 8000 lbs.
Lowered Height 16"
Max. Platform Length 120"
Max. Platform Width 60"
Min. Platform Length 90"
Min. Platform Width 32"
Number Of Cylinders 2
Raised Height 76"
Time 36 sec.
Travel Length 60"