AUTOQUIP CPT-030-0010-SF Scissor Lift Table, 28 Inch Platform Width, 6.25 - 36.25 Inch Height
Item: CG6AZUModel: CPT-030-0010-SF
In Stock
Get it by Friday, May 22
Request a Quote
Payment
Delivery
Product Specifications:
Item Scissor Lift Table
Base Length 27"
Base Width 16 3/8"
Lowered Height 6 1/4"
Lowered Height 6.25"
Max. Platform Length 34 1/4"
Max. Platform Width 28"
Min. Platform Length 27"
Min. Platform Width 16 3/8"
Number Of Cylinders 1
Raised Height 36 1/4"
Raised Height 36.25"
Time 18 sec.
Travel Length 30"