ASHCROFT 351032SL15L100# Pressure Gauge, 0 To 100 PSI, 3 1/2 Inch Dial, 1 1/2 Inch Tri-Clamp, +/-2.5% Accuracy | CN8YBV 787MM5
ASHCROFT 351032SL15L100# Pressure Gauge, 0 to 100 PSI, 3 1/2 in Dial, 1 1/2 in Tri-Clamp, Bottom, +/-2.5% Accuracy
Item: CN8YBVModel: 351032SL15L100#Cross Ref: 787MM5
7 In Stock
3 1/2"
1 1/2"
Ships within 2 days via
5.00% off
Product Specifications:
Item Pressure Gauge
Accuracy -2.5% to +2.5%
Case Material Stainless Steel
Gauge Case Liquid Glycerin
Lens Material Polycarbonate
Liquid-filled Case Yes
Pressure Range 0 psi to 100 psi