FREE delivery on orders over €150
Product Specifications:
| Item | Machine Screw |
| Length | 17.98 mm |
| Max. Head Dia./width | 12.8 mm |
| Max. Head Height | 1.98 mm |
Shipping Info:
| Ship height (cm) | 1.59 |
| Ship length (cm) | 10.16 |
| Ship width (cm) | 1.59 |
| Country of Origin | US |
Popular Search Queries
- Approved-vendor Ms15795-805
- Approved-vendor Ms16555-602
- Approved-vendor Ms16555-640
- Approved-vendor Nas1352n08-10
- Approved-vendor Ms16555-629
- Approved-vendor Ms16555-625
- Approved-vendor Ms16555-641
- Approved-vendor Ms16555-622
- Approved-vendor Ms16555-617
- Approved-vendor Ms15795-803
- Approved-vendor Ms15795-806
Explore More
- KEYSHAFT
- Refrigerant Recovery Systems
- Footwear Traction Devices
- Clamp Meters
- Sampling Bags
- Roof Top Mounting Rails
- CONDOR Back Supports With Lumbar Pads, Mesh
- CONDOR General Purpose Gloves, Gray/White, Smooth PU
- LUMAPRO Handheld LED Flashlights
- ANVIL 2808 Series Standard Buttweld Lateral Anvilets
- GLOBE SCIENTIFIC Plug Stoppers, For 12 mm Tubes
- ARLINGTON INDUSTRIES Fixture Box Kit, For Ceiling
- COOPER B-LINE B425 Series Six Hole U Supports
- SPEARS VALVES Butterfly Valve CPVC EPDM Standard Valve Seat Repair Kits
- GRAINGER Rubber Balls
- KIPP Threaded Self Aligning Grippers
Contact us
Contact your account manager right away to get personal advice.
We're available Monday through Friday, from 07:30 until 17:00.
APPROVED VENDOR ZWM4X16 Machine Screw, 16 x 12.8 x 1.98 mm, M4 x 0.7 Thread Size, Stainless Steel
€21.06 /unit







