FREE delivery on orders over €150
Product Specifications:
| Item | Timing Pulley |
| Compatible No. Of Teeth | 10 |
| Compatible Pitch | 3 mm |
| Inside Dia. | 0.244" |
| Material Thickness | 0.025" |
| Overall Flange Width | 0.045" |
Shipping Info:
| Ship weight (kg) | 0.01 |
| Ship height (cm) | 22.86 |
| Ship length (cm) | 2.54 |
| Ship width (cm) | 15.24 |
| Country of Origin | US |
Popular Search Queries
- Approved-vendor Ms15795-806
- Approved-vendor Ms15795-805
- Approved-vendor Ms16555-617
- Approved-vendor Ms16555-625
- Approved-vendor Ms16555-629
- Approved-vendor Ms16555-622
- Approved-vendor Ms15795-803
- Approved-vendor Ms16555-640
- Approved-vendor Ms16555-602
- Approved-vendor Nas1352n08-10
- Approved-vendor Ms16555-641
Explore More
- KEYSHAFT
- Masking Tapes
- Electronic Ballasts
- Screw Starters
- Bag Filter Housings
- Spline Shafts and Couplings
- TURTLESKIN SBL-DG2 Plus Cut Resistant Sleeves
- CONDOR Leather Gloves, Cowhide, Standard, Full Finger, Wing Thumb
- DESTACO 860, 861, 890, 891 Series Pneumatic Power Clamps
- CHICAGO PNEUMATIC Vibration-Damped Needle Scalers, Metric
- ANVIL AS2504 Series Square Washers With Channel Guide, Electro-Galvanized
- WESCO Dock Lights & Fans
- DORIAN D2 Turning, Facing And Boring Toolholder
- UNISTRUT Hold Down Clip
- GRAINGER Single Spiral Tube Brushes
- APPLETON ELECTRIC Conduit Outlet Boxes
Contact us
Contact your account manager right away to get personal advice.
We're available Monday through Friday, from 07:30 until 17:00.
APPROVED VENDOR 103MFA Timing Pulley Bar Stock Flange, for HTD Tooth, 10 Teeth, Aluminium, 3 mm Compatible Pitch
€2.57 /unit


