Item: CA4ERHModel: 87A900142480TC
In Stock
Get it by Friday, May 22
Add To Cart
Request a Quote
Payment
Delivery
Product Specifications:
Item Ball Valve
Ball Material Stainless steel
Body Material Stainless Steel
Bore Type Full Bore
Color Silver, Yellow
Connection Type Flange
D2 168
D2-2 22
Dimensions 10.15" x 4.62" x 6.93"
Finish None
Grease-free No
K2 152.5
Medically Clean No
N2 8
Product Datasheet apollo-valves-87a908142480.pdf
Seal Material PTFE
Series 87A Series
Shape Straight
Size 3"