ADVANCE TABCO 9-4-72-36RL Regaline Sink, 4-Cpt., 20 Inch F-To-B X 16 Inch
27"
146"
Get it by Tuesday, May 26
€4,024.35 /unit
Add To Cart
Request a Quote
Payment
Delivery
Product Specifications:
| Item | Scullery Sink |
| Compartment (front - Back) | 20" |
| Cube | 96 |
| No. Of Drainboards | 2 |
| Product Datasheet | advance-tabco-9-24-80-18rl.pdf |
| Sink Depth (rim - Drain) | 12" |
| Splash Height | 8" |
| Width | 146" |
Shipping Info:
| Ship weight (kg) | 274 |
| Ship height (cm) | 106.68 |
| Ship length (cm) | 370.84 |
| Ship width (cm) | 68.58 |
| Country of Origin | US |
Documentation:
Product Variants
| Product | Model | Overall Width | Bowl Size | Overall Length | Overall Height | Bowl Depth | Number Of Holes | Faucet Mounting Centers | Drain Opening | Price | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
![]() |
9-44-96-24L | 31" | 24" x 24" | - | 42" | 12" | 4 | 8" | 3 1/2" | €13,193.43 | |
![]() |
9-44-96-24R | 31" | 24" x 24" | - | 42" | 12" | 4 | 8" | 3 1/2" | €11,823.26 | |
![]() |
9-44-96-24RL | 31" | 24" x 24" | - | 42" | 12" | 4 | 8" | 3 1/2" | €13,488.04 | |
![]() |
9-4-72-24RL | 27" | 16" x 20" | 122" | 42" | 12" | 4 | 8" | 3 1/2" | €8,425.80 | |
![]() |
9-4-72-24R | 27" | 16" x 20" | 101" | 42" | 12" | 4 | 8" | 3 1/2" | €8,659.53 | |
![]() |
9-4-72-24L | 27" | 16" x 20" | 101" | 42" | 12" | 4 | 8" | 3 1/2" | €7,795.03 | |
![]() |
9-24-80 | - | - | - | - | - | - | - | - | €3,326.40 |
Explore Products
- MORSE CUTTING TOOLS 94558 Spiral Point Tap, ‎3/8-16 Inch Dia., Gh7 Plug, 3 Flute, Hss
- JUSTRITE 28300 JEN28300YL Leak Diverter, 5 x 5 Feet Size
- DIABLO DS0908CF Reciprocating Saw Blade, 8 Teeth Per Inch, 9 Inch Blade Length, 1 Inch Height
- NEWCO 934BRM05
- VOLLRATH 68362 Roasting Pan Bottom, Aluminum, With Chrome Plated Steel Strap, 29 1/2 qt.
- CHICAGO-LATROBE 46141 Jobber Length Drill Bit, #71 Size, 3/8 Inch Flute Length, 1-1/4 Inch Length
- BROWNING 90 SHUBTLX3535 2286656 Elastomeric Coupling Hub Taper-Lock Bushing, Style ES, SS, Size 90, Aluminium
- STEEL CITY XS-100-5 Strap, 3/8 Inch Size
Explore More
- KEYSHAFT
- Film Tape
- MIG Gun Consumables
- Bearing Packers
- Test and Culture Tubes
- 50 Hz Motors
- PS DOORS Safemezz Pallet Gates
- ABUS 26 Diskus Padlocks
- VIEGA PROPRESS XL-C Caps, Copper, Press Connection
- GLOBE SCIENTIFIC Jars, Wide Mouth, 120 mm Opening
- WOODHEAD 130000 Series Cordset
- SALISBURY Class 00 Electrical Gloves Kit, 11 Inch, Red
- PIP FR Clothing T Shirts
Contact us
Contact your account manager right away to get personal advice.
We're available Monday through Friday, from 07:30 until 17:00.
ADVANCE TABCO 9-4-72-36RL Regaline Sink, 4-Cpt., 20 Inch F-To-B X 16 Inch
€4,024.35 /unit




