ADVANCE TABCO 9-24-80-24L Regaline Sink, 4-Cpt., Left-Hand, 20 Inch F-To-B X 20 Inch
27"
117"
Get it by Monday, Jun 1
€4,168.69 /unit
Add To Cart
Request a Quote
Payment
Delivery
Product Specifications:
| Item | Scullery Sink with Left Drain Board |
| Cube | 78 |
| No. Of Drainboards | 1 |
| Product Datasheet | advance-tabco-9-24-80-18l.pdf |
| Sink Depth (rim - Drain) | 12" |
| Splash Height | 8" |
| Width | 117" |
Shipping Info:
| Ship weight (kg) | 239 |
| Ship height (cm) | 106.68 |
| Ship length (cm) | 297.18 |
| Ship width (cm) | 68.58 |
| Country of Origin | US |
Documentation:
Product Variants
| Product | Model | Overall Width | Bowl Size | Overall Length | Overall Height | Bowl Depth | Number Of Holes | Faucet Mounting Centers | Drain Opening | Price | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
![]() |
9-44-96-24L | 31" | 24" x 24" | - | 42" | 12" | 4 | 8" | 3 1/2" | €13,193.43 | |
![]() |
9-44-96-24R | 31" | 24" x 24" | - | 42" | 12" | 4 | 8" | 3 1/2" | €11,823.26 | |
![]() |
9-44-96-24RL | 31" | 24" x 24" | - | 42" | 12" | 4 | 8" | 3 1/2" | €13,488.04 | |
![]() |
9-4-72-24RL | 27" | 16" x 20" | 122" | 42" | 12" | 4 | 8" | 3 1/2" | €8,425.80 | |
![]() |
9-4-72-24R | 27" | 16" x 20" | 101" | 42" | 12" | 4 | 8" | 3 1/2" | €8,659.53 | |
![]() |
9-4-72-24L | 27" | 16" x 20" | 101" | 42" | 12" | 4 | 8" | 3 1/2" | €7,795.03 | |
![]() |
9-24-80 | - | - | - | - | - | - | - | - | €3,326.40 |
Explore Products
- SMC VALVES EVS7-10-FHG-D-3CVO-Q Valve, 4/5 Port Size
- EATON C22S-DH-W-K20 Compact Pushbutton, 22.5 mm, Non-Illuminated, Black Bezel, Momentary, White, 2No
- BISHOP-WISECARVER UTTRA1-1280 Linear Guide Track, Aluminum, Open Channel, Size 1, 1280 mm Size
- KM SYSTEMS KM63TSMSRNL19 Insert
- GREENLEE 825-2-1/2 Variable Pitch Hole Saw, 2-1/2 Inch Cutting Size
- PARKER F701-068E
- LIFT-ALL EN1802DX5 Web Sling Endless L5ft 6400lb W2in
- TEXAS PNEUMATIC TOOLS WC9125018 Whirlbit, 1-1/4 Inch Hole Size, 18 Inch Depth
Explore More
- KEYSHAFT
- Traffic Delineator Posts and Channelizers
- Water Supply Nozzles
- Cutting Tool Storage
- Oil Burners
- Electrically Actuated Diaphragm Valves
- STARRETT Steel Straight Edge
- CONDOR Full Finger General Purpose Gloves
- ANSELL Class 2 Electrical Gloves, 16 Inch, Yellow
- REESE Trailer Jacks
- GLOBE SCIENTIFIC Diamond Culture Tube Caps, for 25 mm Glass Culture Tubes
- APPROVED VENDOR Cored Plug
- MULTIFAN Casing Fans
- WEBSTONE Boiler Installation Kits
- LUMAPRO Safety Sleeves, T8 Lamp Shape
- ALTRONIX SMP10C24X Series Power Supply/Chargers
Contact us
Contact your account manager right away to get personal advice.
We're available Monday through Friday, from 07:30 until 17:00.
ADVANCE TABCO 9-24-80-24L Regaline Sink, 4-Cpt., Left-Hand, 20 Inch F-To-B X 20 Inch
€4,168.69 /unit




