ACME ELECTRIC ALRC035TBC Line Reactor, AC, Three Phase, 240/480/600V, 1050 uH, 35A | BC9FGA
ACME ELECTRIC ALRC035TBC Line Reactor, AC, Three Phase, 240/480/600V, 1050 uH, 35A
Item: BC9FGAModel: ALRC035TBC
In Stock
Get it by Monday, May 25
This product can only be shipped in multiples of 2
Item Line Reactor
Frequency 60 Hz
Height 7"
Inductance 1050 µH
Length 4 3/4"
Max. Temp. 115°C
Motor Hp 25 hp
Mounting Hole Size 3"
Product Datasheet acme-electric-alrc035tbc.pdf
Width 9"