ACME ELECTRIC ALRC160CBC Line Reactor, AC, Three Phase, 240/480/600V, 230 uH, 160A | BC7UEK
ACME ELECTRIC ALRC160CBC Line Reactor, AC, Three Phase, 240/480/600V, 230 uH, 160A
Item: BC7UEKModel: ALRC160CBC
In Stock
Get it by Friday, May 22
Item Line Reactor
Frequency 60 Hz
Height 7"
Inductance 230 µH
Length 8"
Max. Temp. 115°C
Motor Hp 125 hp
Mounting Hole Size 3 3/5"
Product Datasheet acme-electric-alrc160cbc.pdf
Width 9"