ACME ELECTRIC ALRC027TBC Line Reactor, AC, Three Phase, 240/480/600V, 1361 uH, 27A | BD2ABU
ACME ELECTRIC ALRC027TBC Line Reactor, AC, Three Phase, 240/480/600V, 1361 uH, 27A
Item: BD2ABUModel: ALRC027TBC
In Stock
Get it by Monday, May 25
This product can only be shipped in multiples of 2
Add To Cart
Request a Quote
Payment
Delivery
Product Specifications:
Item Line Reactor
Frequency 60 Hz
Inductance 1361 µH
Length 4 1/2"
Max. Temp. 115°C
Motor Hp 20 hp
Mounting Hole Size 3"