80/20 1012-S-145 Quarter Round T Slotted Extrusion Smooth 145 Inch, 1 x 1 Inch Length
Product Specifications:
| Color | Clear |
| Finish | Anodized |
| Height | 1" |
| Length | 145" |
| Material | Aluminum |
| Number Of Open Slots | 2 |
| Width | 1" |
Product Variants
| Model | Color | Height | Material | Drop Lock | Yield Strength | Price | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 1012-S | Clear | 1" | Aluminum | 2° | 25000 psi | €0.38 | |
| 1012-S-145-BLACK-FB | Black | 1" | Aluminum | - | - | - | RFQ