ZURN Q7PC100X Pex Tubing White 1-1/2 Inch 100ft 100psi | AA2ATB 10A643
ZURN Q7PC100X Pex Tubing White 1-1/2 Inch 100ft 100psi
Item: AA2ATBModel: Q7PC100XCross Ref: 10A643
In Stock
Get it by Monday, May 25
5.00% off
Add To Cart
Request a Quote
Payment
Delivery
Product Specifications:
Item PEX Tubing
Color White
Length 100 ft.
Material Polyethylene
Max. Pressure 100 psi
Min. Bend Radius 9 3/4"
Outside Dia. 0.625" to 1"
Pex Size 1 1/2"
Type 20" x 31"
Wall Thickness 0.181"