YELLOW JACKET YJ3EB-225-Y Female End Cap
Get it by Friday, May 22
5.00% off
Product Specifications:
| Item | Female End Caps |
| Ada Compliant | No |
| Cable Feed Style | Lay In |
| Channel Height | 2 1/8" |
| Channel Height | 2.25" |
| Channel Width | 2 1/8" |
| Channel Width | 2" |
| Color | Yellow |
| Component | End Caps |
| Connection Style | Dog Bone |
| Cover Material | Plastic |
| Height | 2 7/8" |
| Length | 18 3/8" |
| Load Capacity | 28420 lbs. |
| Material | Polyurethane |
| Max. Cable Dia. | 2.25" |